Osmička si zaslouží změnu k lepšímu

Milan Maděra, Váš kandidát do Zastupitelstva Městské části Praha 8

Naše městská část potřebuje změnu. Po více než dvacet let panovaly na radnici pravicové strany. Jako by zapomněly na své ideologické mantry o rozpočtové odpovědnosti. „Vyhazují“ veřejné peníze za zbytečnosti a předražené projekty (projekt chystané nové budovy radnice či účelové pořádání referenda mluví za vše).

Díry v rozpočtu pak financují privatizací (tj. prodejem) obecních bytů, tímto prodejem nicméně radnice rezignovala na jejich specifické poslání. Na úkor budoucnosti, jak jinak. V neposlední řadě současné vedení naší městské části toleruje, snad by se chtělo říct, že až podporuje, hazard a obrovské množství proherních automatů na území našich čtvrtí.

Naše krásná a různorodá městská část potřebuje změnu, změnu k lepšímu.

Nepotřebujeme už předražené projekty, účelově organizovaná referenda či ankety. Potřebujeme transparentní radnici, která se nebojí být v intenzivním kontaktu s občany a ptá se na jejich potřeby a názory, nejen ve chvíli, kdy se to paním a pánům radním zrovna alibisticky hodí. Potřebujeme radikální omezení heren s proherními automaty, které způsobují lidská neštěstí celých rodin a přispívají k sociálně-patologickým jevům a v konečném důsledku i k vyšší kriminalitě. A my přece chceme bezpečnou čtvrť bez potřeby utrácet stále další peníze za kamerový systém.

Všechny ušetřené prostředky se dají využít mnohem lépe ve prospěch nás všech běžných lidí. Např. na vybudování inline a cyklostezky od Libeňského zámečku až k mostu Barikádníků, čímž by vznikla stezka, na níž bychom mohli dobruslit podél řeky kolem Zoo a bohnického útulku téměř až do Klecánek na úroveň Roztok nad Vltavou ve Středočeském kraji. Radnice má sloužit zájmům obyčejných občanů a nikoli lobbistických skupin. Osmička se musí stát místem pro kvalitní život.

ČSSD Praha 8

Zenklova 27/576
180 00 Praha 8

ovv.praha8@cssd.cz

+420 246 035 966
+420 721 029 892